Kinoki- Detoks Ayak Bandı (10'lu)
18,90TL

2 yorum  |  Yorum Yap

Tükendi

Ürün Kodu: EF-GRTZGIT6
Stok Durumu: Tükendi
facebook twitter

Kinoki- Detoks Ayak Bandı

Kinoki ile vücudunuzdaki toksinleri atın! Vücudumuz bol bol kimyasal madde tüketir, serbest radikallere maruz kalır. Bunları zamanla biriktirir. Bu toksinler başta kilo sorunu olmak üzere her türlü rahatsızlığın kaynak nedenleri olabilirler. Özellikle sindirim sistemini ve bağışıklık sistemini zayıflatıp sindirim sorunlarına, aşırı şişkinliğe neden olabilir ve kişiyi hastalıklara karşı daha savunmasız bırakabilirler.

İki Japon araştırmacı tarafından bulunan Detoks ayak bantları, çok çeşitli kirleticilerin vücudumuz lenf sistemi aracılıyla sistemden çekilip atılması içindir.
Vücut, bu dahili kirliliklerden arınmaya başladığında, bağışıklık sistemi ve diğer işlevler de güçlenmeye başlar. Kan ve lenf dolaşımı, metabolizma ve hücreler gelişerek, dejeneretif oluşumları daha kolay başedebilir duruma geliriz. Bir başka deyişle aşağıdaki durumlarda etkili olduğu gözlenmiştir.

Yorgunluk, Migren, Uyuma sorunları, Başağrısı,Sinüzit, Boyun tutulması, Omuz ve kalça sertliği ile ağrıları, spor incinmeleri, eklemlerdeki ödemler, tansiyon ve diyabete bağlı dolaşım bozukluğu, trigliserit ve LDL de(kötü kolestrol - low density lipoprotein) düşüş, HDL de(iyi kolestrol - high density lipoprotein ) artış ve dejeneretif hastalıklara zemin hazırlayan nedenlerin giderilmesi- kanser vb.

Ayaklarımızda vücudumuzun küçük bir haritası bulunduğunu duymuş muydunuz?

Refleksoloji biliminin prensiplerine göre vücudumuzdaki her organ ayak tabanında belirli refleks noktalarına sahiptir.Detox bantları refleksoloji biliminin ışığı altında çalışmaktadır.Ayak tabanındaki bu noktalar tourmaline ile uyarılır ve bu noktalara karşılık gelen organlara etki eder.Bu arada bandın içeriğindeki diğer doğal maddeler bu noktalardan toksinleri emer ve organları toksinlerden arındırır.

DETOKS BANDIN İÇERİĞİ

Ağaç Sirkesi: Faydalı olduğu rahatsızlıklar; mesane, karaciğer ve safra kesesi rahatsızlıkları, ateş, grip, astım, diyabet, iştah sorunları, akneler, sinir ucu ağrıları ve sindirim sistemi hastalıklarıdır.

Pelin Otu: Pelin otu Vücudun savunma gücünü artırır, sindirim sistemini düzenler. Mide ve safrakesesi sorunlarında kullanılır. Tonik etkisiyle kan dolaşımını düzenler zindelik verir.

Turmalin: Turmalin sinir sistemimizde temizleyici ve düzenleyici bir etkiyle vücudumuzda enerji ortaya çıkmasını sağlar. Turmalin uzak kızılötesi ısı yaydığı bilinen birkaç mineralden en çok bilinenidir.

Chitosan: Chitosan Hokkaido yengeci(Kızıldeniz Kral yengeci) gibi deniz canlılarından çıkarılan Chitin maddesinden üretilmektedir. Chitosan ürünleri 30 yıldan uzun süredir birçok firma tarafından toksinlerin, katı yağların, ağır metallerin ve yağların atılmasını sağlamak için kullanılmaktadır.

ÜRETİMİNDE KULLANILAN DOĞAL MADDELER

% 30 tourmaline (takılarda kullanılan, çeşitli renklerdeki kıymetli taş)
%15 Bambu sirkesi
%26 Ağaç sirkesi
%1 loquat yaprağı (bitkisel tıbbın kıralı olarak bilinir, anti emetiktir
%1 Chitosan (kabuklu deniz hayvanlarından elde edilen ve birçok alanda, toksin ile ağır metallari tutmada kullanılan, ekstre)
%1 Vitamin C (antioksidan )
%20 Dekstrin (nişasta, atıkları toplar ve diğer katkıların bir arada tutulmasını sağlar)
%1 Hottuynia cordata (Japonya, Java ve Nepalde, yükseklerde yetişen bir bitkidir, atıkları yamada toplar)
%5 Sebze lifi (toksin ve atıkların toplanmasına yardım eder)

Sindirim sisteminde tıkanıklıklar ve kabızlık problemleri vücudun kendisini temizleme sürecini sekteye uğratır ve kilo kontrolünü güçleştirir. Ağrı ve sızılardan kanserli hücre oluşumuna kadar bir çok hastalığa zemin hazırlar.

Bu toksinlerden kurtulmanın, kabızlıkve sindirim sistemini iyileştirmenin en kesin çözümü detoks yapmak, yani arınmaktır.

DETOKS AYAK BANDI NASIL KULLANILIR?

Detoks vücudun herhangi bir bölgesinde ve günün her saatinde kullanılabilir. Ancak ideal kullanım şekli gece yatarken her iki ayağa da birer patch yapıştırıp uyku süresince vücuttan toksinlerin atılmasını sağlamaktır. Gece yapıştırırken bembeyaz olan patch sabah ayağınızdan çıkardığınızda kahverengi tonlarında olmaktadır. Ne kadar koyu kahverengi ise vücudunuzda o kadar fazla toksin var demektir. Ve kahverengi lekeler nerede yoğunluktaysa ayak haritasına bakarak hangi organlarınızda daha fazla toksin biriktiğini anlayabilirsiniz.

1-Bant’ın yapışkan yüzeyini koruyan kağıdın büyük parçasını çıkarıp atın
2-İçinde yukarıda açıklanan mineral ve bitkisel ürünleri bulunduran poşetin, altın sarısı parlak yüzeyini, bantın ortasına gelecek şekilde, yukarıda görüldüğü gibi yapışkan yüzeye yerleştirip yapıştırın
3-Ortasında yapışık duran poşetle birlikte bantı ayağınızın tabanına gerdirerek yapıştırın.
4-Sonra çorabınızı giyerek yatağınıza yatıp uyuyun. 8-12 aat sonra, sabahleyin bant’ı çıkardığınızda resimde görüldüğü gibi bir renk aldığını göreceksiniz. Giyeceğiniz çoraplar, bant’ın kazara ayağınızdan çıkmasını engelleyecektir

Detoks Nedir?

Detoks ayak bantları gece yatmadan önce ayak tabanına uygulanır. Gece boyunca vücutta birikmiş zararlı toksinleri doğal yoldan absorbe edip vücudunuzu arındırırken, aynı zamanda ayaktaki refleks alanlarını uyarır. Japonya'da uykudayken anlamındaki Netterumani ayak bantları sadece bu ülkede ayda yaklaşık 1,5 milyon adet satılmaktadır.

Detoks Nasıl Çalışır?

Ayaklarımızda vücudumuzun küçük bir haritası bulunduğunu duymuş muydunuz? Refleksoloji biliminin prensiplerine göre vücudumuzdaki her organ ayak tabanında belirli refleks noktalarına sahiptir. Detoks bantları refleksoloji biliminin ışığı altında çalışmaktadır. Ayak tabanındaki bu noktalar tourmaline ile uyarılır ve bu noktalara karşılık gelen organlara etki eder. Bu arada bandın içeriğindeki diğer doğal maddeler bu noktalardan toksinleri emer ve organları toksinlerden arındırır.

Detoks İçeriği

Agarcius mantarı tozu: Agaricus mantarı içerdiği Beta-Glukan ve Polisakkaridler sayesinde bağışıklığı harekete geçiren güçlü bir mantar olarak bilinir. Detoks içindeki Agaricus mantarı Brezilya'da doğal olarak yetiştirilmiş olup, organik sertifikasına sahiptir.

Tourmaline: Tourmaline refleks noktalarını uyarıcı özelliğe sahiptir.
Wood vinegar: Bambu bitkisinden elde edilir. Anti bakteriyel özelliğinin yanısıra toksinleri absorbe etme özelliği vardır.

Detoks Uygulama

Genel vücut detoksu için her ayak tabanınızın ortasına bir bant uygulayınız. Bu uygulamaya bantların üzerinde kalıntı azalana kadar devam ediniz. Vücutta en fazla detokslanmaya ihtiyacı olan kısmı bulmak için ayak tabanının topuk kısmına, orta kısmına ve ayak tabanınızın ön kısmına olmak üzere 3 adet bant uygulaması önerilir. Bu uygulama sonrası vücudun detokslamadan en fazla fayda sağlayan bölgesi bantların üzerindeki artık miktarlarından anlaşılabilir. Böylece her iki ayak tabanınızda en yoğun artık görülen bandın uygulandığı bölgeye artıklar azalıncaya kadar uygulama yapmayı sürdürebilirsiniz.

Kişilerin fiziksel durumuna ve toksisite durumuna bağlı olarak hemen sonuç alınmayabilir.Uygulamaya en az yedi gün boyunca devam edildiği taktirde vücuttan atılan toksin miktarına bağlı olarak bantlardaki artık renginin kahverengiden açık gri renge dönüştüğü görülür.

Bu ürünün etkinliği ve güvenirliği hakkında FDA(Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi)tarafından yapılan analizler sonucunda da ayak bandı uygulamasından sonra vücuttaki toksinlerin dışarı atıldığı teyit edilmiştir.

Kullanım Şekli

Uyumadan önce her iki ayak üzerine bantları yerleştirin. Bantlar sertleştiğinde veya iyice kirli kahverengi haline geldiğinde çekerek çıkarın. Kirlenmediyse bu bantlar tekrar kullanılabilir. Sonuçlar kişinin bünyesine bağlı olacaktır. Hemen sonuç alamayabilirsiniz fakat on gün sonra bantta ayaklardan dışarı atılan toksinlerin renginde ve miktarında değişiklik fark edeceksiniz. Bantları açtıktan sonra hemen ayaklara yapıştırınız. Kağıt uçlarını yapışkandan sıyırarak ayağın ilgili bölgesine yerleştiriniz.

Kullanması Özellikle Tavsiye Edilenler

Baş ağrısı,
Letarji, yani yorgunluk şikayeti olanlar
Şişmanlık problemi olanlar,
Kabızlık problemi olanlar
Kötü solunum ve solunum problemi olanlar
Anksiyete (kaygı sıkıntı, stress) problemi olanlar
Akne(sivilce) problemi olanlar
Tekrarlayan soğuk algınlıkları
Eklem ağrıları çekenler
Boğaz kuruluğu şikayeti olanlar
Bel sertliği ve ağrıları yaşayanlar
Sırt ağrıları çekenler
Deri döküntüleri şikayeti olanlar
Sindirim bozuklukları şikayeti olanlar
Yüksek kan basıncı rahatsızlığı olanlar
Artrit yani mikrobik olmayan romatizmal eklem iltihabı problemi olanlar
Şeker hastaları
Kalp problemleri olanlar
Karaciğer problemleri olanlar
Böbrek yetmezliği problemi olanlar
Kanserler gibi ağır olgularla yüzyüze olanlar
Alkol, sigara, kafein vb maddeleri tüketenler
Sağlıksız ortamlarda çalışanlar (Endüstriyel kimyasalların bulunduğu ortamlar - kaynak, boya, tiner vb)
Ağır metallere mağruz kalanlar
Hormonlu ve katkılı gıdaları tüketenler
Kimyasal ya da kozmetik maddeler kullananlar